فصلنامه علمی پژوهشی شناخت- اطلاعات مجله
.

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱/۲۸ | 

-مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت بصورت فصلنامه در تابستان 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و در تابستان 1394 با کسب مجوز چاپ و نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (به شماره 75478-1394/6/16) جنبه رسمی به خود گرفت. این مجله از شماره تابستان 1393  بصورت الکترونیکی و از تابستان 1397 به صورت چاپی عرضه می‌شود. و از تابستان سال 1397 به صورت دو ماهنامه منتشر میگردد.

بیماری های روانی با تأثیر بر تفکر و رفتار انسان ها باعث ایجاد ناراحتی و ناتوانی در فرد مبتلا می‌شوند. عوامل ژنتیک، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز آن‌ها مؤثر می باشد. این اختلال ها و بیماری ها در زندگی انسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کم‌توجهی به آنها موجب بروز مشکلات بسیاری در فرد، اطرافیان وی و حتی جامعه می شود
اهداف مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت، انتشار نتایج تحقیقات و پژوهش های علمی مرتبط با علوم روانپزشکی، روانشناسی و سایر موضوعات مرتبط، با تاکید بر کاربردهای آن در حوزه‌های مختلف پژوهشی، آموزشی و درمانی و همچنین ارتقاء و تسهیل‌بخشی سلامت روانی می باشد.
دامنه موضوعی این مجله، تحقیقات مرتبط با حوزه های مختلف روانپزشکی، روانشناسی و بهداشت روانی انسان ها در سنین مختلف، شامل موارد زیر است؛
-اختلال های رفتاری، اختلال های خاص، اختلال های ژنتیکی مرتبط با روان، اختلال های عاطفی، ذهنی و هیجانی، اختلال های یادگیری و شناختی، اختلال های جنسی
-بررسی و مطالعه در مورد تحول شناختی، هیجانی اخلاقی و  رفتاری
-مطالعات و تحقیقات مختلف در حطیه اعتیاد
-راهکارهای ارتقای سلامت روانی، درمان‌های روان‌شناختی، روان درمانی و دارو درمانی
-خدمات سلامت روان و حمایت‌های لازم برای این بیماران
-سبک های مختلف زندگی و تربیتی و عوامل دخیل در آن
 -رویکردهای بین رشته‌ای در ارتباط با سلامت و خدمات روانی
-روش ها و داروهای  جدید درمانی بیماران
این مجله پایبند به کلیه اصول کمیته بین الملی ویراستاران نشریات و همچنین کمیته اخلاق در انتشارات می باشد و انواع مقالات زیر را در بر می گیرد:

  • مقاله اصیل/ تحقیقاتی
  • مقاله مروری
  • گزارش کوتاه
  • گزارش موردی
  • نامه به سردبیر

- ارسال و چاپ مقالات به این مجله بصورت رایگان می باشد.
-این ژورنال از نرم افزار Open Journals Systems برای مدیریت و چاپ مطالب استفاده میکند. OJS ابزاری آزاد برای مدیریت و چاپ مجلات های علمی به صورت آنلاین است.
-با توجه به اینکه  ارسال و چاپ مقالات به این مجله بصورت رایگان می باشد، نشریه سیاست های مبنی بر چشم پوشی از هزینه و یا تخفیف آن Waiver Policy ندارد. 
-لینک مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران:

http://opac.nlai.ir/opac-prod/search/briefListSearch.do?command=FULL_VIEW&id=2137599&pageStatus=1&sortKeyValue1=sortkey_title&sortKeyValue2=sortkey_author
-مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت قابل شناسایی توسط برنامه های قدرتمند در زمینه جستجوی جامع در اینترنت Spider Softwares می باشد.
-درصوت نمایه سازی در پایگاه DOAJ، مجله تمامی اطلاعات مقالات خود را در  اختیار  این پایگاه قرار خواهد داد.
-فرآیند داوری  در  مجله روانشناسی و روانپزشکی شناخت از نوع بررسی همکار یا Peer Review  می باشد. همچنین این بررسی بصورت نادیده دو جانبه  یا Double Blind  انجام می شود.
-فرآیند داوری 7 الی 30  روز بطول می انجامد. فاصله پذیرش الی چاپ مقاله 30 روز می باشد.

-کارشناسان مجله دست نوشته های ارسالی را دو بار (یک بار پس از ارسال و بار دیگر پیش از چاپ) با استفاده از نرم افزارهای تشخیص سرقت ادبی مانند iThenticate  برای سرقت ادبی بررسی می کند.

-تمام حقوق و حق کپی رایت برای نویسنده بدون محدودیت محفوظ است. مجله به دارنده یا مالک اثر اجازه می دهد حق نسخه برداری را حفظ یا برای استفاده خودش نگاه دارد و استفاده از مقالات مجله با ذکر منبع بلامانع است. همچنین نویسنده گان تعهد می دهند که اثر آن ها در مجله دیگری چاپ نشده است.

-مجله اجازه خواندن، دانلود، توزیع، چاپ، جستجو، یا پیوند به متن کامل مقالات خود را به خواننده گان خود می دهد و همچنین خواننده گان اجازه دارند جهت اهداف قانونی از مقالات مجله با ذکر منبع استفاده نمایند.

-این مجله در هر سال مجله 96 مقاله چاپ میکند.

نشانی مطلب در وبگاه فصلنامه علمی پژوهشی شناخت:
http://shenakht.muk.ac.ir/find.php?item=1.39.17.fa
برگشت به اصل مطلب